Aktualności

Paso Partnerem Mistrzostw Polski i Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

Z prawdziwą dumą informujemy, że po raz kolejny Paso dołączyło do grona darczyńców i wsparło dzieci w Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Wydarzenie to jest największą na świecie imprezą zorganizowaną dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego świata.

W sobotę 28 kwietnia b.r., na Stadionie OSiR Bemowo w Warszawie, odbyły się już IX Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka, podczas których o tytuł Mistrza Polski walczyło blisko 400 dziewcząt i chłopców z 40 placówek opiekuńczo-wychowawczych z całego kraju.

Tradycją Mistrzostw jest mecz pokazowy Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci, w którym w tym roku udział wzięli m.in. wieloletni ambasador dobrej woli Mistrzostw Dariusz Dziekanowski, a także Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Marek Jóźwiak, Robert Podoliński, Radosław Gilewicz i Aleksandar Vuković.

Po zaciętych zmaganiach puchar Mistrza Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej trafił do drużyny Sternika z placówki opiekuńczo-wychowawczej w Szczecinie. Drugie miejsce zajęła Wioska Dziecięca Karlino, a trzecie – DB Team Więcbork.

Najlepsza drużyna już 28-29 lipca b.r. wystąpi w biało-czerwonych barwach na VI Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka, odbywających się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Paso dołącza do tej wspaniałej imprezy jako Partner Mistrzostw – przekazaliśmy na rzecz zawodników prezenty rzeczowe. Chcemy wesprzeć dzieci, które mają utrudniony start i wychowują się w domach dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że znalazły się tam nie ze swojej winy.

Wierzymy, że takie działania rozbudzają pasję i dają nadzieję i szanse na normalne życie dzieci z domów dziecka, a dzięki sportowym zmaganiom dzieci odnajdują radość i poczucie, że są częścią wielkiej piłkarskiej rodziny.

Mistrzostwa Polski i Świata co roku obserwują łowcy talentów, co sprawia, że najlepsi zawodnicy z domów dziecka zyskują szanse na kontynuowanie gry w profesjonalnych klubach piłkarskich.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Teraz czekamy na Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej 2018, które odbędą się 28-29 lipca na Stadionie Miejskim Legii Warszawa.

Dodaj komentarz