NASZA MISJA

Gdziekolwiek jesteś, gdziekolwiek zmierzasz – bądź sobą! Produkty Paso to wygoda, wysoka jakość i piękne wzory według najnowszych trendów. Dostarczamy je Wam już od ponad 40 lat.

  

POZNAJ HISTORIĘ PASO

1 POKOLENIE

Paso jest firmą rodzinną, której początki sięgają 1920 roku. Wtedy to rozpoczął działalność dziadek obecnego Prezesa, Izydor Sobaszkiewicz. Zajmował on znaczącą pozycję w Cechu Rymarsko-Siodlarskim i prowadził warsztat na ulicy Zeylanda.

1920

2 POKOLENIE

Około 1950 roku powstaje zakład kaletniczy na ulicy Dobrej. Tam syn Izydora, Eugeniusz Sobaszkiewicz, z pomocą żony, wytwarza paski, torebki, portmonetki.

1950

3 POKOLENIE

W 1983 roku biznes przejmuje obecny prezes, Paweł Sobaszkiewicz. Zakład przeobraża się i rozrasta. Początkowo prowadzony jest na os. Zwycięstwa, gdzie powstają pierwsze plecaki i torby.

1982

LATA ‘90

To czas rozwoju i zmian, gdzie Paso zyskuje obecny profil. Firma przenosi się do nowej siedziby na ulicy Bałtyckiej i skupia się na produkcji plecaków i toreb. Sprzedawane są plecaki szkolne i turystyczne oraz realizowane zamówienia na brandowe produkty największych marek lat ’90 w Polsce.

Torba Holiday

Torba Holiday (torba sportowa z mocowanymi dwoma plecakami po bokach) zyskuje pierwsze miejsce podczas prestiżowych targów w Poznaniu. Niestety, w nocy zostaje skradziona i na ostatni moment odszyta raz jeszcze w szwalni PASO.

1996

PIERWSZA LICENCJA - KACZOR DONALD

1996

Paso przeprowadza się do obecnej siedziby w Sierosławiu.

2004

MYSZKA MIKI MA JUŻ PONAD 80 LAT I NADAL CIESZY SIĘ NA NASZYCH PRODUKTACH WIELKIM POWODZENIEM.

2008

4 POKOLENIE

2014 to rok sporych zmian – kolejne pokolenie przejmuje stery. W ofercie już od kilku lat pojawiają się kolekcje ze zwierzakami. To nowy trend, który trwa do dziś.

2015

Frozen Kraina Lodu podbija serca dzieci – także na plecakach PASO.

2016

Pierwsza pełna i rozbudowana kolekcja tzw. stationary, czyli komplety artykułów piśmienniczych i szkolnych

2019

Powstanie marki 

2014

PASO OD 2012 ROKU

Sprzedanych produktów
0
Sprzedanych plecaków szkolnych
0
Sprzedanych plecaków na kółkach
0
Sprzedanych tornistrów
0
Sprzedanych piórników szkolnych
0
Sprzedanych walizek
0