Aktualności

BARBIE świętuje 60 lat

Barbie kończy dzisiaj już 60 lat!

Dokładnie 9 marca 2019 najsłynniejsza lalka świata, ulubienica dziewczynek, ikona stylu – Barbie kończy 60 lat. 

Barbie od 60 lat daje dziewczynkom możliwość identyfikowania się ze swoją lalką i wyobrażania sobie przyszłych ról poprzez zabawę. W myśl filozofii „Możesz być kim chcesz” zachęca do przekraczania własnych granic, a wcielając się w różne role społeczne i zawodowe, odkrywa przed dziewczynkami całe spektrum możliwości, jakie stoją przed nimi w dorosłym życiu.

Motto marki „Możesz być kim chcesz”, ma na celu pokazanie dziewczynkom i kobietom, że jeśli tylko chcą, mogą wykonywać każdy zawód, nawet ten, który jest przypisany mężczyznom. W ten sposób powstała Barbie astronautka, Barbie prezydent, Barbie lekarz czy Barbie olimpijka. 

Lalka Barbie to nie tylko różowe ubrania, kosmetyki i talia osy. Firma Mattel zrywa z tymi stereotypami i pokazuje dziewczynkom inne wzorce. 

Tworząc globalny projekt Barbie Shero, czyli lalki wzorowane na słynnych kobietach, inspiruje i zachęca do podążania własną drogą. 

Celem projektu jest wyróżnienie kobiet – wzorów do naśladowania. Wyróżnienie przyznawane od 2015 roku na świecie. 

W 2018 roku po raz pierwszy trafiło do Polski i pierwszą Polką, która została uwieczniona pod postacią Barbie Shero, została podróżniczka i dziennikarka Martyna Wojciechowska. Wcześniej w formie wyjątkowej lalki odwzorowano również m.in. malarkę Fridę Kahlo, pilotkę Amelię Earhart, matematyczkę Karherinę Johnson czy szablistkę Ibtihaj Muhammad. 

W 2019 roku tytuł Barbie Shero i lalkę inspirowaną swoim wyglądem otrzymała Iwona Blecharczyk – zawodowy kierowca ciężarówki. By spełnić swoje marzenie i wykonywać ten zawód, musiała pokonać długą drogę, mierząc się z wieloma uprzedzeniami i stereotypami.

O jej przygodach można więcej dowiedzieć się na kanale „Truck Girl” na YouTube, na którym ma ponad 250 tys. subskrybentów.

Z okazji 60 urodzin Barbie 4 marca br. w Warszawie Paso Polska razem z firmą Mattel oraz licznie przybyłymi Gośćmi świętowała urodziny lalki Barbie. 

Poniżej kilka zdjęć z Gali Barbie.

Happy Birthday, Barbie!

#Barbie60 #MożeszByćKimChcesz #MoreRoleModels #InspirująceKobiety #BarbieInspirujeDziewczynki

Dodaj komentarz